Ziua Transportatorului – Bucureşti 2015


Ziua Transportatorului, aflată la a XXI-a ediţie, este sărbătoarea celor ce zi de zi asigură inima oraşului să bată.

Bucureşteanul împreună cu cei sosiţi în vizită sau cu treburi în capitală, sunt ajutaţi să-şi îndeplinească dorinţele sau obligaţiile, fiind transportaţi în condiţii de siguranţă şi confort la locurile de destinaţie.

Şi anul acesta, cu toate greutăţile de organizare, salariaţii regiei şi familiiile acestora s-au bucurat de o sâmbătă festivă, în aceeaşi atmosferă de prietenie, socializarea realizându-se atât la participarea la întrecerile sportive cât şi la nivelul spectatorilor.

Prezenţa la Complexul Sportiv STB din str.Trapezului nr.4, a fost numeroasă, cei peste 1500 de salariaţi ai regiei, copii şi pensionari, într-un cuvânt familia transportatorilor bucureşteni s-a perindat în valuri successive între orele 8 şi 20. 

Întrecerile s-au desfăşurat la cele 11 discipline tradiţionale: fotbal, şah, tenis de masă, table, tenis, tenis fotbal, volei, baschet, petanque, arte marţiale, darts.

Copiii au fost delectaţi cu un spectacol oferit de clowni, bucuria transmitându-se de la cei mai mici la cei de vârstă şcolară.

Iata laureaţii competiţiilor:

TENIS  perechi

< 50 ani

20 participanţi

I

OANCEA ION / SIMION NICOLAE

URAC

II

STATIVĂ RADU / STATIVĂ ALEXANDRU

DIRECŢIE

III

NECULA GHEORGHE /DOBRE EMIL

URAC

TENIS  perechi

> 50 ani

8 participanţi

I

HOROŞANU DAN /IANCU PETRE

DIRECŢIE/URAC

II

STANCA MARIAN /MIHAILĂ LUCIAN

DIRECŢIE/VATRA

III

PETCU DUMITRU /ŞOAITĂ VASILE

MILITARI/ETE

TENIS  de MASĂ

 

28 participanţi

I

BUŢCAN VICTOR

URAC

II

IACOB GHEORGHE

FLOREASCA

III

TURCULET ADRIAN

URAC

TENIS  FOTBAL

 

28 participanţi

I

VOINEA VALENTIN, DUMITRU MARIUS,

RĂDUCANU SILVIU, BĂNUŢĂ MIRCEA

BUJORENI

II

ION NICOLAE, NEAGU GEORGE,

GHERU MIHAI, NEAMŢU ADRIAN

ETE

III

ROMANIUC DANIEL, PASCU ADRIAN,

ION MARIAN, TOMA ION

VATRA LUMINOASĂ

FOTBAL

 

84 participanţi

I

IORDACHE, HUDIŞTEANU, IVAŞCU, CHIŞ,

IOSIFESCU, CHIRCORIAN, BARBU, BENCEA VATCOVICI, DUMITRU, POPESCU, ANTONIE

ETA

II

CIOCÂRZAN, BADEA, MIHAI, TOMULESCU, PARASCHIV, PETRE, OLARU, BOGACIU,

ALBU, NOAGHE, ENCUŢ SZABO

URAC

III

ALEXANDRU, MUNTEANU, MARINCEA, NEAMŢU, BOCEA, NEAGU, BADEA, PASCU,  GEORGESCU, ION, BARBU, ROMANIUC

ETE

VOLEI

 

24 participante

I

STOICA M., MADA M., IONICA A., POPESCU M., COJOCARU C., RĂDULESCU

COMERCIAL  II

II

SMEU L., COJOCARU I., GHEORGHE L., BELU F.,  CIONGARU N., STEFANESCU  N.

COMERCIAL  I

III

MIHAILĂ G., DIAMANDI V., PIPERCU V., DAN A., IONIŢĂ M., BAICU C.

COMERCIAL  IV

BASCHET COPII

 

24 participanţi

I

MACARIE MONICA

BUCURESTII NOI

II

SĂCĂLUŞ TEODOR

DEP. TITAN

III

POSTU  RALUCA

BUCURESTII NOI

ARTE MARŢIALE

6-10 ani

8 participanţi

I

HRITCU MARIO-IONUŢ

DEP.TITAN

II

GHERASE MIHAI

TITAN

III

BADEA ŞTEFAN

URAC

ARTE MARŢIALE

11-14 ani

7 participanţi

I

POPA ERYC-VALENTIN

DITT

II

MIHĂILĂ DARIUS

EIELCC

III

IORDACHE ANTONIO

TITAN

DARTS

 

36 participanţi

I

NIŢU NICOLAE

DISECR

II

STANCIU MARIN

OBREGIA

III

TIBA FLORIN

DUDESTI

PETANQUE

 

64 participanţi

I

STANCIU MARIN / COSTACHE FLORICĂ

OBREGIA

II

PRODAN CRISTIAN / CIRSTEA FLORIAN

OBREGIA

III

CĂLIN CONSTANTIN / CĂLIN MIHAI

VICTORIA/TITAN

ŞAH

 

31 participanţi

I

NICOLAU AURELIAN

FLOREASCA

II

NICOLESCU ILIE

COMERCIAL

III

GHEORGHE  DANIEL

ALEXANDRIA

TABLE

 

74 participanţi

I

VLĂDESCU OVIDIU-VIOREL

SEA DIRECTIE

II

CÂRNU GHEORGHE

ETE ALEXANDRIA

III

IVANOVICI MIHAI

DIRT

Mulţumim celor care au onorat prin prezenţă această manifestare de tradiţie.

 

Lelia Savin

Şef Asociaţia Sportivă STB