STB SA - Societatea de Transport Bucuresti STB SA STB SA - Societatea de Transport Bucuresti STB SA
 
 

Contractile/comenzile încheiate prin achiziție directă



Nr.crt Denumire tip
procedura
tip
contract
Nr.contr/com Valoare
lei
1Acetilena,tehnica imbuteliataAD COM450013726562.100,00
2Acumulatori AA, min 2400 mAh audioghiduri autobuze turisticeADCOM45001366301.560,00
3Amestec cauciuc butdien stirenic (SBR)ADCOM45001370913.000,00
4Antene emisie - receptie pentru statii radioADCOM45001371984.637,00
5Aparate electrice de incalzire ambientala si ventilatoareADCTR460000523415.600,00
6Aparate electrice de incalzire ambientala si ventilatoareADCTR460000522415.829,00
7Asigurarea facultativa a tehnicii de calcul si a echipamentelor aferente sistemului automat de taxare din patrimoniul STB impotriva tuturor riscurilorADCOM450013635134.381,00
8Baterii electriceADCOM450013630224.203,74
9Baterii electriceADCOM450013630113.051,80
10Baterii electriceADCOM4500136298544,90
11Baterii electriceADCOM45001362953.286,50
12Benzina de extractie (neophal)ADCOM4500137535600,00
13Beton si borduri din betonADCOM450013597433.189,84
14Cablu cu fibra optica si accesoriile aferenteADCOM45001372795.112,11
15Calibrare etiloteste si inlocuire senzor detectie si baterie memorie EEPROMADCOM1901176.520,00
16Casti audioghiduri autobuze turisticeADCOM45001366292.835,00
17Cauciuc natural, cauciuc sintetic şi produse conexeADCOM4500136218531,60
18Cerneluri tipograficeADCOM45001375001.720,00
19Combustibili lichizi pentru incalzire GPLADCOM450013568641.989,00
20Compresoare de aer 50LADCOM4500137111685,02
21Curs de leadership și managementADCTR4680/C72.371,14
22Curs expert achizitii publiceADCTR480000054529.197,08
23Cursuri de autorizare si reautorizareADCTR1902384.200,00
24Cursuri de autorizare si reautorizareADCTR19023817.730,00
25Cursuri de formare profesionala - Cursuri reautorizareADCOM1902321.100,00
26Echipamente imbarcate de comunicatie pentru sistemul de informare a calatorilor privind traseele STB si timpii estimati de asteptare a vehiculelor in statiiADCOM19004469.499,00
27Elemente de contact incarcare audioghiduri autobuze turistice (pini incarcare)ADCOM45001366151.600,00
28Extindere aplicatie INFO-STBADCTR4703/C129.608,00
29Folie din pvc pe suport poliesteric si banda inchidere (passepoil) pentru innadire folie pvc cu suport poliestericADCOM450013702639.750,00
30Gaz petrolier lichefiat (aragaz)ADCOM450013618574.366,00
31Gaze si amestecuri de gaze pentru sudareADCOM450013593032.500,00
32Hârtie pentru utilizare grafică, hârtie nestratificată şi neimpermeabilizatăADCOM450013724777.881,18
33Inlocuire usa caserie din cadrul sediului central amplasat la parterul cladirii centrale STB SAADCTR48000005396.899,99
34Instalatie actionare macaz prin comanda din cabina tramvaiADCTR4600005243122.568,60
35Instrumente de măsurare a mărimilor electriceADCTR460000525850.975,00
36Kit componente electrice pentru stand verificare SL11ADCOM45001365344.700,00
37Kit produse din otel utilizate la confectionarea caroseriei tramvaiului BUCUR LF CAADCTR460000522666.118,22
38LaveteADCTR46000051628.688,50
39LaveteADCTR460000515350.133,00
40LaveteADCTR46000051365.484,13
41Lucrari de inlocuire a conductelor interioare de scurgere a apelor pluvialeADCTR480000058736.850,00
42Lucrari de instalare tamplarie din aluminiu cu geam termopan - Sediu Central (spatiu personal de serviciu - parter)ADCTR48000005202.859,50
43Manusi din cauciuc pt. menajADCOM45001365002.480,40
44Materiale de informare si promovareADCOM450013693650.434,00
45Mentenanta software legislativADCOM45001357681.140,00
46MobilierADCOMDA223730332.200,00
47MobilierADCOMDA223679121.428,50
48MobilierADCTR460000524845.932,00
49MobilierADCOM4500137494770,00
50Mobilier - Masa de consiliuADCOM45001363062.610,00
51Modul GPS Lassen IQ 46240-10 (/20) TrimbleADCOM45001358966.762,00
52Monitorizare presa centralaADCTR480000052349.000,00
53Montat ferestre si usi termopan la parter din nivelul 1, Serviciul VanzareADCTR480000054437.800,99
54Montat ferestre si usi termopan la SDMCT si SCD- BDADCTR480000058263.467,34
55Pachete software pentru gestionarea proiectelorADCOM1901776.839,00
56Placa electronica SKYP - 01R (echipata) si SKYP - 03R (echipata)ADCOM450013590046.720,00
57Placute din carburi metaliceADCOM450013632920.010,00
58Placute din carburi metaliceADCOM450013632817.981,60
59Platforme de accesADCTR460000521487.150,00
60PlicuriADCOM450013602518.300,00
61Produse din pafs pt.veh. destinate transportului urban de calatori si materiale auxiliareADCTR4600005117123.727,00
62Programator universal circuite integrateADCOM45001371842.499,90
63Raspunderea civila a operatorului de transport rutierADCOM190298135.000,00
64Reparare, calibrare si verificare metrologica cantar 60 toneADCOM1902532.850,00
65Repere componente pentru sistemele de rulare si de suspensie ale troleibuzelor ASTRA IKARUS 415 TADCTR460000517373.330,00
66Repere componente pentru sistemele de rulare si de suspensie ale troleibuzelor ASTRA IKARUS 415 TADCOM45001367706.007,52
67Resapare role stand franareADCOM45001362319.600,00
68Saci menajeri, saci colectareADCOM4500137528120,50
69Saci menajeri, saci colectareADCOM450013752710.865,00
70Saci menajeri, saci colectareADCOM45001365585.648,46
71Sare pentru dedurizareADCOM45001362301.500,00
72Scaune din pafs si scaune din plastic pentru vehicule de transport calatorADCOM450013708687.010,00
73Service GSMADCOM450013628021.000,00
74Servicii de audit de recertificare ISO 9001: 2015ADCTR4694/C/14.406,56
75Servicii de consultanta privind sistemul informatic SAPADCOM19014614.994,00
76Servicii de dezinfectare si dezinfestare pentru parcul de vehicule al STB SAADCOM19006248.139,98
77Servicii de dezinsectieADCTR480000053124.058,50
78Servicii de efectuare a studiului de zgomot si vibratii la DRMTADCOM45001365292.520,00
79Servicii de expertizare tehnica pentru prelungirea duratei de utilizare a instalatiilor/echipamentelor ISCIRADCTR480000053852.500,00
80Servicii de formare profesionala - cursuri de autorizare/reautorizareADCOM1901991.700,00
81Servicii de formare profesionala - cursuri de autorizare/reautorizareADCOM1901993.310,00
82Servicii de instalare a echipamentelor imbarcate de comunicatie pentru sistemul de informare a calatorilor, privind traseele STB si timpii estimati de asteptare a vehiculelor in statiiADCOM19005119.837,00
83Servicii de intretinere autovehicule noi in perioada de garantieADCTR480000005417.448,40
84Servicii de intretinere, revizie si reparatie a ascensoarelor detinute de STB S.A.ADCTR480000050839.186,70
85Servicii de localizare defecte in cabluri de fibra opticaADCOM45001357583.840,00
86Servicii de masuratori ale parametrilor campului electromagnetic in locatiile unde lucratorii STB-SA sunt supusi acestuia si interpretarea datelor in functie de timpul de expunere si valorile limita admise pentru expunerea ocupationalaADCTR48000006027.650,00
87Servicii de mentenanta a instalatiilor de semaforizareADCTR480000051113.973,59
88Servicii de mentenanta pentru sistemul antivirus/antispam/network protectionADCTR4800000554106.000,00
89Servicii de productie si colantare/decolantare autobuze turistice Bucharest City TourADCTR480000057123.808,00
90Servicii de productie si recolantare pentru totemurile de pe traseul turistic Bucharest City TourADCTR48000005673.500,00
91Servicii de reparatii aspiratoare industrialeADCTR480000057722.697,23
92Servicii de reparatii autoremorcher Iveco Trakker si instalatie de ridicat EMPL-EH/W200 BisonADCTR480000054697.000,00
93Servicii de spalare, apretare si calcare lenjerii Casa de Odihna PredealADCTR480000050620.160,00
94Servicii de spalat geamuriADCTR480000051311.300,00
95Servicii de verificare tehnică şi reglare a supapelor de siguranţă de la echipamentele ISCIRADCTR4673/C35.680,00
96Servicii de verificari si reparatii tahografeADCTR4800000557111.715,00
97Servicii de verificari tehnice in utilizare (VTU) la echipamente ISCIRADCTR480000049449.697,80
98Servicii inchiriere computere audioghid autobuze turisticeADCTR480000056435.955,36
99Servicii inspectie tehnica autovehicule pentru transport marfuri periculoaseADCOMChitanta346,70
100Servicii inspectie tehnica autovehicule pentru transport marfuri periculoaseADCOM1900762.550,00
101Servicii privind activitatile de intretinere periodica si reparatii accidentale ale sistemului de antene pentru radiocomunicatii amplasat pe sediul STBADCTR480000053636.814,00
102Servicii televiziune prin cablu (CATV) Casa de odihna PredealADCOM45001357143.088,80
103Servicii vidanjare, desfundari mecanizate, curatare conducte, camine si guri de scurgereADCTR4800000500119.792,00
104Serviciu consultanta juridicaADCTR480000050939.950,00
105Serviciul colectare/eliminare deseuri toxice si periculoaseADCTR480000056036.406,90
106Serviciul de asigurare a banilor si/sau valorilor colectate de la unitatile de vanzare si casieriile STBADCTR480000052227.000,00
107Serviciul de audit pentru depunerea situatiilor financiare pentru exercitiul financiar 2018ADCTR480000052841.800,00
108Serviciul de colectare, transport si depozitare deseuri menajere si colectate selectiv - S2AD CTR4800000590145.692,00
109Serviciul de colectare, transport si depozitare deseuri menajere si colectate selectiv - S3AD CTR4700/C84.485,20
110Serviciul de colectare, transport si depozitare deseuri menajere si colectate selectiv - S5ADCTR480000058836.288,00
111Serviciul de colectare, transport si depozitare deseuri menajere si colectate selectiv - S6AD CTR4688/C46.980,00
112Serviciul de colectare, transport si depozitare deseuri menajere si colectate selectiv - Sector 1AD CTR480000059185.975,00
113Serviciul de curatare a instalatiilor de evacuare a gazelor arseADCOM450013713110.956,00
114Serviciul de localizare si monitorizare prin GPS a autospecialelor destinate transportului valorilor monetare ale STBADCOM480000055828.964,00
115Serviciul de monitorizare si interventie la evenimenteADCTR480000055912.480,00
116Serviciul de productie colant si decorare tramvaieADCTR480000055084.480,00
117Serviciul de toaletari/defrisari arboriADCTR480000056174.715,00
118Stalpi de beton armat centrifugatADCTR460000519349.000,00
119Tipizate fiscaleADCOM45001359831.503,50
120Tipizate fiscaleADCOM45001369261.100,00
121Tricouri inscriptionateADCOM45001368571.000,00
122Tub oxigen (recipient)ADCOM450013598241.760,00
123Ventilator CC PMD2412PMB1- A(2) GNADCOM45001373894.232,00
124Verificare etaloane laborator metrologieADCOM190080-51.440,00
125Verificare etaloane laborator metrologieADCOM190080-4440,00
126Verificare etaloane laborator metrologieADCOM190080-32.435,00
127Verificare etaloane laborator metrologieADCOM190080-21.360,00
128Verificare etaloane laborator metrologieADCOM190080-12.396,00
129Verificari metrologice pentru menţinerea autorizaţiilor AFERADCOM1902223.350,00
130Verificari metrologice pentru menţinerea autorizaţiilor AFERADCOM1902221.575,00
131Verificari metrologice pentru menţinerea autorizaţiilor RAR şi AFERADCTR480000052620.717,32